Lindholme Motor Sports Club - Danum Rally 2011

Final Penalties in Class Order with Positions to TTC 33 - Time Card 2

Car Cls CrewTotal
Time Card 1
MTC
20
STC
21
STC
22
STC
23
STC
24
STC
25
NTC
27
NTC
29
STC
30
NTC
31
STC
32
TTC
33
Route
Checks
Other
Pens
Total Cls
Pos
O/A
Pos
Class E
7EPhil Burton/ Sam Collis2:492:4911
10ESteven Featherstone/ Paul Taylor4:194:1922
14ERoger Powley/ Leigh Powley4:294:2933
9EAndy Nixon/ David Pedley5:405:4045
2EGuy Robinson/ Cath Woodman3:0536:0556
4EJason Straker/ Sasha Heriot3:2136:2167
12EMalcolm Holdsworth/ Richard Holdsworth7:087:0878
5ESteve Retchless/ Richard Hage3:11227:1189
19EAndy Smallwood/ David Bell7:127:12910
11ECraig Burgess/ John Pickavance 7:497:491012
3EAndy Smith/ Ali Procter3:19418:191113
17ENicholas Dixon/ Mike Petch9:129:121214
15EIan C Orford/ Nick Jones6:4139:411315
16EDavo Wilkinson/ Jonathan Stockdale4:52239:521416
8EPete James Tyson/ Neil Harrison8:45311:451518
18EJon Lawson/ Richard Todd23:20124:201627
20ECraig Bellworthy/ Paul Gould20:27131F 41F 28:271733
Class N
38NRoger Stoneley/ Andy Stewart16:2713424:27128
37NSam Wainwright/ Will Retchless15:31233124:31229
40NSteve Mitchell/ Ian Mitchell27:1163440:11331
41NDean Haigh/ Charmian Haigh10F 1:05:29167341F 1F 12F 1:26:29434
Class S
34SChris Faulkner/ Trevor Faulkner5:305:3014
27SJames Vincent/ Kelvin Phipps7:447:44211
22SMick Smith/ Rhiannon Wilkinson7:37310:37317
23SRichard French/ Richard Johnson10:24212:24419
28SColin Ladley/ Beth Blythe12:46113:46520
33SGlyn Casey/ Adam Roper11:221214:22621
25SDave Leadbetter/ Kevin Ablitt9:37514:37722
29SSimon Mellings/ Max Freeman7:43714:43823
31SBob Ward./ Karl Ellis.8:47614:47924
26SAdam Campbell/ Simon Taylor8:494214:491025
24SDavid Wainwright/ Yvonne Wainwright13:2534121:251126
39SAlex Green/ Mike Yates29:016237:011230
32SJon Hill/ Michael Pears29:2512840:251332

Times shown like this are notional or penalised and numbers in orange are the position on that Section.

These results became Final on Sunday 17th April 2011 at 06:44 BST