Ilkley & District Motor Club - Yorkshire Revival Rally 2009

Final Penalties in Class Order with Positions to IRTC 6 - Regularities 1 & 2

Car Cls CrewTotal
Jogularity
RS
1
IRTC
1
IRTC
2
IRTC
3
RF
1
RS
2
IRTC
4
IRTC
5
IRTC
6
Route
Checks
Other
Pens
Total Cls
Pos
O/A
Pos
Class E1
23E1Adrian Stewart/ Tom Hynd35:457:44
16
2:07
14
14:40
16
0:34
15
0:29
9
25:0059:1918
27E1Gordon Furness/ Lisa Furness49:248:24
20
1:59
11
18:12
22
0:30
14
1:30
19
61:16:59218
33E1Jonathan Armstrong/ Jayne Winship1:19:083030:00
26
30:00
25
3030:00
26
3030:00
27
30:00
27
25:21:08327
25E1Kevin Bryant/ Ian Prout42:31         42:31429
Class E2
24E2Ross Butterworth/ Richard Simmonds40:595:44
13
0:36
2
100:06
2
0:15
11
0:37
13
115:001:14:17117
31E2Phil Loynes/ Helena Loynes1:15:1141:34
29
33:19
29
3030:00
25
1:59
23
1:38
21
125:003:59:41225
Class E4
22E4Paul Metcalfe/ Stuart Wright39:390:34
6
0:03
1
20:38
4
0:20
13
0:03
2
15:0049:1715
28E4Bernie Watkins/ Adam Roper40:033:50
12
2:03
12
2:19
8
0:03
4
1:26
18
554:4427
37E4Ian Beech/ Fred41:578:02
18
2:03
13
22:30
10
0:12
10
2:46
26
51:04:30310
29E4Mark Casey/ Glyn Casey1:05:3314:40
25
1:52
10
136:51
29
1:17
22
1:57
23
52:08:10423
34E4Tom Spencer/ Sam Spencer1:14:497:53
17
30:00
26
30
1
0:46
17
1:05
16
525:002:54:33524
36E4Ben Spencer/ Joe Cruttenden1:04:4239:34
28
33:08
28
3030:00
28
0:15
12
0:28
7
240:004:00:07626
35E4John Carmicheal/ Paul Train1:33:473030:00
27
30:00
27
3030:00
27
301:11:12
28
51:22
28
126:48:21728
Class M1
12M1Graeme Cornthwaite/ Bob Hargreaves34:201:56
10
1:45
9
1:26
6
2:02
24
1:05
15
15:0048:3414
20M1Robert McClean/ Susan McClean40:186:17
15
4:24
20
16:32
20
1:03
18
1:19
17
1:00:5329
4M1Ken McEwan/ John Ingham55:431:23
7
1:27
8
2:28
9
0:12
9
0:29
8
15:001:07:42313
19M1Ernest Calvert/ Bryan Smith46:3810:20
22
2:20
15
5:52
19
1:15
21
1:48
22
5:001:13:13415
5M1Dick Appleton/ Mark Appleton1:03:500:20
1
5:24
23
3:57
14
0:01
2
0:17
5
1:13:49516
13M1Mike Vokes/ Matthew Vokes1:00:118:20
19
2:48
17
5:23
18
1:07
20
2:10
25
21:21:59620
Class M23
1M23Andy Nixon/ John Tubman31:011:32
9
0:39
3
10:54
5
0:01
1
1
136:0711
16M23Andrew Burns/ Mike Ogram33:250:20
2
1:08
7
21:37
7
0:04
6
0:55
14
140:2922
8M23Mike Smailes/ Ali Proctor39:361:26
8
0:59
6
3:29
12
0:08
7
0:37
12
46:1533
3M23Andy Beaumont/ Andrew Fish39:190:32
4
7:13
24
20:15
3
1:05
19
0:23
6
151:4746
6M23John Ruddock/ John Heppell46:076:01
14
0:58
5
14:32
15
0:38
16
0:37
11
15:001:05:53511
17M23Ian Mitchell/ Graeme Potter44:343:23
11
3:18
18
15:20
24
0:08
8
0:33
10
21:09:16614
9M23David Ruddock/ Kevin Carruthers41:588:44
21
2:48
16
17:09
21
3:12
26
2:01
24
510:001:21:52719
10M23Duncan Stonier/ Bernard Northmore58:3511:24
23
0:50
4
3:44
13
3:06
25
1:37
20
15:001:34:16822
Class M4
14M4Paul Roland/ Sam Wainwright49:090:30
3
5:00
22
23:07
11
0:04
5
0:06
3
15:001:05:56112
15M4Richard French/ Sasha Heriot1:19:150:33
5
4:35
21
24:50
17
0:01
3
0:09
4
1:31:23221

Times shown like this are notional or penalised and numbers in orange are the position on that Test.

These results became Final on Sunday 13th September 2009 at 07:34 BST