Car Cls CrewTotal
Friday
678 Penalty Total Cls
Pos
O/A
Pos
Class 1
671Peter Stewart/ Harry Marchbank   Non Starter
Class 10
3210Andy Horne/ Keir Beaton19:224:555:188:4538:201155
7210Tommy Graham/ Ian Jackson20:075:165:326:3137:26946
1410Ross Hunter/ Callum Atkinson20:454:585:126:0737:02841
2410Donnie MacDonald/ Jamie Edwards19:244:575:346:1736:12728
5610Drew gallagher/ David Crosbie20:515:366:01 1:00Retired
Car 56 Penalty details:- 1:00 for Hit chicane SS7
3410Anthony O Brien/ Shane Buckley20:054:58  Retired
3310Kevin Crawford/ Andrew Stevenson20:325:16  Retired
10210Aileen Forrest/ John Forrest27:03   Retired
2610Tim Pearcey/ Allan Macdougall14:20   Cracked Water Pipe
2710Scott Mccombie/ Mark Fisher7:02   Gearbox
Class 11
2511Hugh Brunton/ Will Atkins1:05:525:565:456:341:001:25:071692
Car 25 Penalty details:- 1:00 for Hit chicane SS7
1711Gordon Morrison/ Calum Macpherson 17:464:374:585:4533:0655
2111Barry Groundwater/ Steven Ohanlon19:064:575:16 Retired
1311John Wink/ Neil Shanks18:564:585:08 Retired
211Hugh Hunter/ Paul Beaton17:255:01  Retired
411Melvyn Evans/ Mark Glennerster18:11   Retired
1011Garry Pearson/ Jack Morton1:44   Component failure
1811John Stone/ Rhys Stoneman 1:43   Broken Wheels
511Garry Jennings/ Rory Kennedy   Retired
Class 3
993Joel Simpson/ Shannon Turnbull20:275:075:32 Retired
Class 4
1104Duncan Munro/ Craig Wallace8:33   Retired
1044Robert Macdonald / Ross calender   Retired
Class 5
895Linzi Henderson/ Tom Hynd23:26   Retired
1085Ernie Lee/ Patricia lee   Blown Engine
Class 6
706Josh Evans/ Tony Edwards18:514:545:206:0735:12117
1016Johnnie Mackay/ Emily Easton-Page19:364:575:26 Retired
1156Kevin Jeffray/ Linda Thomas   Non Starter
Class 7
1127Oliver Hunter/ Matty Daniels22:2911:0026:0028:004:001:31:291193
Car 112 Penalty details:- 4:00 for 4:00 early at TC 7
1067Steve Magson/ Kevin Bardon21:255:215:426:4939:17864
1117Paul Thompson/ Shaun Layland21:275:185:376:4539:07761
527Brian Watson/ Sean Donnelly20:425:155:276:1737:41450
487Graham Willcock/ Donna Harper20:535:29  Retired
977Alister MacArthur/ Chris Robertson20:065:29  Retired
777Steven Wood/ Mary Wood19:41   Retired
747Iain Sanderson/ Kyle Dods22:33   Electrical
367Stewart Morrison / Grant MacNiven    Non Starter
937Stephen Sawley / Paul mcguire   Non Starter
Class 8
1228Martin Toner/ Ben Teggart18:234:525:055:5434:14211
308Greg McKnight/ Liam Harkness18:384:465:03 Retired
78David Bogie/ John Rowan17:24   Retired
718Lyndon Barton/ Simon Hunter22:01   Retired
Class 9
1039Geoff Simpson/ Bruce Lindsay25:495:556:207:2245:26988
389Billy McLelland/ Gerry Bryden19:585:055:226:1336:38336
1179Stuart Baillie/ Tbc   Retired

Times shown like this are notional or penalised

Stage 6
Glendaruel 2
5.10 miles
Stage 7
Bealach Maim 2
5.17 miles
Stage 8
Loch Fyne 2
6.45 miles

These results became Final on Saturday 26th June 2021 at 19:20 BST and were signed by Chris Woodcock (Clerk of the Course)

Download PDF documents  - These will be available on non-event days.