Furness District Motor Club - Grizedale Stages Rally 2019

Final Stage Times in Position Order to MTC 1

Car Cls Crew Penalty Total Cls
Pos
O/A
Pos
1Class 5Ollie Mellors/ Ian Windress11
2Class 5Stephen Petch/ Michael Wilkinson22
3Class 5Thomas Preston/ Carl Williamson33
4Class 5Jock Armstrong/ Cameron Fair44
5Class 5Charles Payne/ Patrick Walsh55
7Class 5Daniel Hiorns/ Chris Purvis66
9Class 5Phillip Pickard/ Simon Pickard77
10Class 5Simon Bowen / Richard Robinson 88
11Class 5Alan Carmichael / Claire Williams99
12Class 5Richard Ceen/ Osian Owen1010
14Class 5Gary Tomlinson / Liam Whiteley1111
15Class 5James Ford/ Dale Bowen1212
16Class 5Steve Petch/ John Richardson1313
17Class 5Seb Perez/ Alex Lee1414
18Class 5Kevin Crawford/ Andrew Stevenson1515
19Class 5Simon Green/ Andrew Thorpe1616
20Class 5John Rintoul/ Ross Hynd1717
21Class 3Ashley Hodge/ Graham Chamberlain118
22Class 5Mark Holmes / Craig Simkiss1819
23Class 4Mike Wolff/ Mark Twiname120
24Class 5Alun Pearson/ Aras Dincer1921
25Class 2Mark Shaw/ James Coxon122
26Class 3Andrew Robinson/ Kev Wilson 223
27Class 2Barry Lindsay/ Caroline Lodge224
28Class 2Bobby Mitchell/ Rhys Stoneman325
31Class 5Trevor Mcconnell / Dean O Sullivan2026
32Class 3Iwan Roberts Jnr/ Steve Griffith327
33Class 1Dave Brick/ Toby Brick128
34Class 2Bryan Gibson/ Katy Mashiter429
35Class 3John Lowe/ Dave Robson430
36Class 3Graham Bruce / David Aitken 531
37Class 5Nick Taylor/ Helen Harkness2132
39Class 3Will Midgley/ Geoff Maybank633
40Class 5Andy Graham/ Ryan Graham2234
41Class 5Hugh Brunton/ Richard Simmonds2335
42Class 1Matt Cotton/ Dan Nieroda236
43Class 4Andrew McCormick/ Chris McSherry237
44Class 1Pete Gorst/ Phil King338
45Class 2Caroline Carslaw/ Charley Sayer-Payne539
46Class 1Phil Lilley/ John Ellwood440
47Class 2Dan Jones/ Cyril Jones641
48Class 3John Brownie/ Gordon Ritchie742
49Class 3Tony Walker/ Dave Read843
50Class 4Ben Jemison/ James Dixon344
51Class 3Ian Barnes/ Emma Morrison945
52Class 3Jason Metcalfe/ David Batley1046
53Class 2Joel David Simpson/ Shannon Turnbull747
54Class 1David Barr/ Neil Mitchell-Hunter548
55Class 2Chris Marlow/ David Shepherd 849
56Class 3Alexander Ian Milne/ Dawn Milne1150
57Class 2Jonathan MacDonald/ Chris Wareham951
59Class 3Benjamin Smith/ Phill Spurge 1252
60Class 3Joel Eakin/ Sean Doherty1353
61Class 1Billy Walden/ Andrew Walshaw654
62Class 1Dave Head/ Lewis Griffiths755
63Class 2Tom Harrison/ Marcus Pomfret1056
64Class 3Matthew Robinson/ Graham Wilcock1457

Times shown like this are notional or penalised

These results became Final on Saturday 7th December 2019 at 3:55pm GMT