JMC&LCC - Jersey Rally 2019

Final Stage Times in Class Order with Positions to Service 6 (In) - Saturday PM

Car Cls CrewTotal
Saturday AM
2122 Penalty Total Cls
Pos
O/A
Pos
Class A
36AStuart Thompson/ Aimee White1:41:27.16:48.7
24
5:49.8
26
1:54:05.6120
41APaul Vibert/ Michael Beausire1:45:48.37:12.6
38
6:04.1
35
1:59:05.0235
59AJames Weaver/ Teresa Butler1:50:48.17:25.8
44
6:10.5
37
2:04:24.4338
69AKevin Shales/ Steve Ahearne 1:52:17.57:35.6
52
6:14.1
39
2:06:07.2440
Class B
37BDai Roberts/ Daniel Petrie1:37:48.86:44.4
21
5:35.5
19
1:50:08.7113
40BPaul Trebert/ Jason Carre1:43:20.27:07.1
33
5:55.6
30
1:56:22.9227
57BJohn Eborall/ Peter Jory1:43:36.47:11.4
37
5:53.3
29
1:56:41.1328
46BSamuel Bingle/ Matthew Le Brun1:45:22.66:56.6
25
5:59.3
31
1:58:18.5434
47BGreg Kelly/ Edward Gamble1:57:19.27:52.0
55
6:32.4
41
2:11:43.6542
55BKieran Gregory/ Benjamin Hague1:56:51.07:26.6
46
8:00.0
47
2:12:17.6643
72BTyler Collins/ Glenn Godfrey1:59:45.68:19.6
60
8:00.0
51
2:16:05.2746
Class C
2CDarryl Morris/ Steve Gully 1:35:29.66:26.9
9
5:19.1
5
1:47:15.615
8CJohn Le Brun/ Jason Le Brun1:36:32.86:33.6
16
5:29.6
12
1:48:36.027
21CSteve Ellis/ Jaimie Vaughan 1:37:11.26:23.2
6
5:27.9
10
1:49:02.3310
19CMark Syvret/ Chris Fox1:37:25.76:39.9
18
5:33.0
14
1:49:38.6411
12CRon Allen/ Derek Le Bailly1:39:09.36:29.4
14
5:25.6
8
1:51:04.3515
15CJohn Le Noa / Bruce Robinson 1:40:18.36:29.1
13
5:25.0
7
1:52:12.4616
27CMark Follain/ Lee Dare1:41:55.06:33.8
17
5:34.6
17
1:54:03.4719
32CKevin Rumens/ Kay Taylor1:43:50.07:10.4
36
6:03.3
34
1:57:03.7830
56C Nick Duquemin / Richard Le Marquand 1:44:32.97:14.6
39
6:07.1
36
1:57:54.6933
54CDick Mauger/ Geno Gouveia1:56:44.17:46.8
54
8:00.0
46
2:12:30.91044
61CJohn Turmel/ Michael Timms2:00:22.98:01.2
57
8:00.0
49
2:16:24.11147
68CJohn Le Cheminant / Martin Vidamour2:04:54.28:08.0
58
8:00.0
50
2:21:02.21248
Class D
5DChris West/ Robbie Hannah1:30:09.36:10.4
1
5:03.0
1
1:41:22.711
1DRoss Le Noa/ Domonic Volante 1:30:28.16:16.2
3
5:13.1
2
1:41:57.422
10DMark Kelly/ Neil Colman1:32:39.16:16.0
2
5:15.0
3
1:44:10.133
3DJeremy Baudains/ James Ollivro1:32:56.86:20.5
4
5:17.8
4
1:44:35.144
29DDan Corner/ Mark Regan1:35:48.76:31.3
15
5:30.5
13
1:47:50.556
22DPete Rayner/ Theresa Fossey1:38:12.36:21.7
5
5:33.2
15
1:50:07.2612
18DRobert De St Paer/ Steve Hobbs1:37:53.76:43.6
20
5:34.3
16
1:50:11.6714
17DDale Crowsley/ Sue Hamilton1:39:38.46:59.7
28
5:46.4
23
1:52:24.5817
26DKevin Rault/ Dan Gallichan1:40:18.36:39.9
19
5:28.0
11
1:52:26.2918
13DRichard Fishleigh/ Joseph Smith1:41:26.96:58.7
26
5:47.8
25
1:54:13.41021
28DChris Barette/ Ian Le Louarn1:42:36.46:47.9
22
5:43.0
20
1:55:07.31123
71DBrendan McLaughlin / Emma Falle1:56:11.87:37.7
53
6:41.0
42
2:10:30.51241
81DPeter Heatherington/ Chris Heatherington1:58:38.07:56.3
56
8:00.0
52
2:14:34.31345
60DTony Rollings/ Melissa Romeril2:06:02.68:16.4
59
8:00.0
48
2:22:19.01449
Class E
7ENeil Cotillard/ Helier Lucas1:37:04.16:27.0
10
5:26.8
9
1:48:57.918
11EJames Munden/ Daniel Hutchins1:37:07.76:27.4
12
5:23.7
6
1:48:58.829
52EChris Le Chevalier/ Oliver Holmes1:42:43.46:48.6
23
5:43.3
21
1:55:15.3324
30EMichael Cotillard/ Wendy Geary1:43:34.26:59.7
29
5:34.9
18
1:56:08.8426
49EDave Smith/ Drew Jones1:44:03.76:59.9
30
5:51.6
27
1:56:55.2529
50EGrant Collins/ George Carter 1:46:06.37:23.3
40
6:02.4
33
1:59:32.0636
53EKeith Pinel/ Matthew Pinel1:49:52.27:27.6
48
6:12.7
38
2:03:32.5737
Class FWD2
39FWD2Craig Robert/ Karl Marshall 1:41:59.86:58.8
27
5:45.6
22
1:54:44.2122
44FWD2Karl Robert/ Chris Pommier1:42:45.17:03.3
31
5:47.2
24
1:55:35.6225
77FWD2Joao Rodrigues/ Jordan Neill1:44:11.67:04.1
32
5:53.0
28
1:57:08.7331
35FWD2Chris Torode/ Phil Ferbrache1:44:29.87:08.8
35
6:00.0
32
1:57:38.6432
66FWD2Gary Robert/ Miranda Knight1:51:00.77:24.1
42
6:17.5
40
2:04:42.3539

Times shown like this are notional or penalised and numbers in orange are the position on that Stage.

Stage 21
Trinity 1
4.67 miles
Stage 22
Longueville 1
3.97 miles

These results became Final on Saturday 12th October 2019 at 18:09 BST