West Cumbria & Eden Valley Motorsport Clubs - Greystoke Stages 2019

Final Stage Times in Class Order with Positions to SF3

Car Cls Crew123 Penalty Total Cls
Pos
O/A
Pos
Class 1
481David Barr/ Neil Mitchell-Hunter8:25
41
7:53
38
7:56
34
24:14136
371Andrew Chandler / Richard Chandler 8:17
39
7:57
41
8:11
41
24:25237
551Phillip Lilley/ John Ellwood8:22
40
8:08
45
8:17
43
24:47341
461Stephen Johnson/ Steven Butler8:41
46
8:07
44
8:30
46
25:18443
541Dave Head/ Brad Sowerby 9:12
49
9:07
52
9:33
52
27:52549
Class 2
102Barry Lindsay/ Caroline Lodge7:20
2
7:02
8
7:17
8
21:3915
502Neil Wearden / Callum Cross7:32
14
7:11
17
7:24
15
22:07212
122Mark Shaw/ James Coxon7:31
12
7:12
18
7:26
16
22:09313
202Daniel Thompson/ Matthew Thompson7:44
22
7:11
16
7:36
21
22:31418
232David Bennett/ Alistair Mcneil7:37
18
7:22
22
7:36
22
22:35520
262Andy Gray/ Howard Pridmore7:50
26
7:24
23
7:38
25
22:52623
432Joel Simpson/ Shannon Turnbull8:10
37
7:39
32
7:53
33
23:42732
392Bryan Gibson/ Katy Mashiter 8:05
34
7:45
36
8:05
39
23:55835
412Andrew Wilde/ Matty Daniels8:36
43
7:53
37
8:00
37
24:29938
452Howard Alexander/ Jamie Mactavish8:41
45
8:02
43
8:20
44
25:031042
522John Stone/ Alex Stone8:32
42
8:27
50
8:30
47
25:291144
472David Forrester/ Ian Nichols9:13
50
8:16
47
8:56
51
26:251247
442Chris Marlow/ Dave Shepherd9:01
48
8:39
51
8:54
50
26:341348
Class 3
83Nick Dobson / Philip Sandham7:24
8
6:58
5
7:19
11
21:4116
73Marcus Noble / Helen Noble7:24
7
7:07
10
7:12
5
21:4329
283George Hewick / Ashley Young7:28
11
7:12
19
7:19
12
21:59311
223David Gathercole/ Ken Bills7:35
15
7:09
11
7:27
17
22:11414
193David Brown/ Steve Bielby7:37
17
7:10
13
7:24
14
22:11515
113Phil Jobson/ Chris Sheridan7:51
27
7:22
21
7:38
24
22:51621
293John Hepworth/ Mick Johnson7:43
21
7:27
25
7:42
28
22:52722
253Graham Haigh/ Kari Bates7:49
24
7:25
24
7:41
27
22:55824
243Ashley Hodge/ Mark Twiname7:43
20
7:39
30
7:36
23
22:58925
423Anthony Harrison/ Simon Barnes7:58
30
7:37
29
7:45
31
23:201030
273John Tillett/ Guy Kirby8:00
31
7:42
33
7:58
35
23:401131
333Steven Ormond-Smith/ Sam Colman8:06
35
7:43
35
7:58
36
23:471233
383Tommy Heard/ Greg McCutcheon8:03
33
7:42
34
8:03
38
23:481334
513Stephen Forster/ Anthony John Gill8:06
36
7:57
42
8:28
45
24:311439
23Steve Bannister/ Callum Atkinson11:58
52
7:02
7
7:18
9
26:181546
533Jack Brown / Dave Robson12:30
55
8:25
48
8:48
49
29:431651
Class 4
144Timo Kennish/ Di Stevenson7:28
10
7:10
12
7:18
10
21:56110
304Darren Howard / Liam Howard7:49
25
7:31
27
7:42
29
23:02227
404Chris Melling/ Nick West8:39
44
7:56
40
8:09
40
24:44340
Class 5
45Frank Bird/ Jack Morton7:24
4
6:33
1
6:48
1
20:4511
15Gary Tomlinson/ Mark Fisher7:00
1
6:43
2
7:04
3
20:4722
65Daniel Hiorns/ Chris Purvis7:24
6
6:54
4
7:00
2
21:1833
55John McIlwraith/ Heather Grisedale7:24
5
6:51
3
7:14
6
21:2944
95Martin Craik/ Richard Wardle7:24
9
7:01
6
7:16
7
21:4157
35Michael Glendinning / Charley Sayer Payne 7:24
3
7:07
9
7:12
4
21:4368
155Jan Budge/ Bruce Lindsay7:37
16
7:11
14
7:28
18
22:16716
175Ian Tippett/ Ian Jackson7:32
13
7:21
20
7:30
19
22:23817
185Robert Harkness/ Michael Curry7:57
29
7:11
15
7:24
13
22:32919
365Pete Barnett/ Jim O'Kelleher7:48
23
7:28
26
7:46
32
23:021026
315Nick Taylor/ Helen Harkness7:42
19
7:39
31
7:42
30
23:031128
325Kristien Esser/ Dave Jackson7:51
28
7:36
28
7:40
26
23:071229
565Aileen Forrest/ John Forrest8:45
47
8:25
49
8:47
48
25:571345
215Bill Nicoll/ Ian Shiells12:30
54
7:56
39
7:35
20
28:011450

Times shown like this are notional or penalised and numbers in orange are the position on that Stage.

Stage 1
6.31 miles
Stage 2
6.31 miles
Stage 3
6.29 miles

These results became Final on Sunday 7th July 2019 at 17:38 BST