Cirencester Car Club - Corinium Stages 2019

Final Stage Times in Class Order with Positions to MC 1

Car Cls Crew Penalty Total Cls
Pos
O/A
Pos
Class A
31ADavid Bull/ Thomas Bull128
33AStephen Pritchard/ Chris Ridge230
37ABarry Pavey/ Alex Anderson334
42AGareth Thomas/ Dewi Mason439
51AToby Burton/ Jamie Insley547
55AStephen Gozzard/ Ian White651
58AAlex Roscoe/ Stephen Roscoe754
63ATim Richman/ Ben Allwright858
73AJosh Jenkins / Wayne Jenkins 967
Class B
18BChris Woodhouse / Pete Turbutt117
23BRichard James/ Annalize James221
27BPaul Bonner/ Callum Dickinson325
38BJohn Petrie/ Lucy Owen-Moczadlo435
39BRoger Ray/ Cameron Ray536
40BKatie Haley-Roebuck/ Andy Turner637
43BRob Aslett/ Ashley Aslett740
47BSimon Phillips/ Matthew Baddeley844
52BJimmy Milligan/ Stefan Peck948
56BCallum Cannings / Tom Wood 1052
57BJoe Piggott/ Ben Willams1153
65BDaniel Knifton/ Kieran Bartlett1260
66BPhill Edwards/ Hugh Edwards1361
67BTrudy Campion/ Mark Davis1462
Class C
1CJosh Payton/ Jamie Vaughan11
2CWayne Lloyd/ Will Lloyd22
9CJay Wyatt/ Sally Wyatt39
16CStuart Cameron/ Craig Cameron415
17CMartin Evans/ Hugh Evans516
24CPeter Hedges/ James Hedges622
26CSteven Harkness/ Paul Sanders724
28CAdrian Baker/ Lindsey Baker826
32CWayne Hole / Chris Wilson929
35CDean Baker/ Andy Falconer1032
36CDean Davies/ Cameron Wheatley1133
41CCharlie Knifton/ Howard Pridmore1238
44CMr Gordon Higgins/ Paul Baker1341
46CPhil Bruce/ Tom Roberts1443
48CLewis Mason / Daniel Petrie1545
53CNeil Barson/ Gethins Edward's 1649
54CMike Dunning/ Jeff Talbot1750
59CMark Burton/ Jack Flavell1855
61CSimon Phillips/ Joshua Bailes1956
64CNatalie Messer/ Pat Messer2059
68CPaul Quinnell/ Darren Jackson2163
69CKeith Shepherd/ Rhys Williams2264
Class D
6DTim Freeman/ Paul Williams16
8DBarry Warman/ Chris Perry28
11DChris Selfe/ Paul Lowman310
12DChris white/ Jason Harris411
14DMark Harris/ Darren Matthews513
15DJohn Collins/ John Williams614
22DRoger Titley/ Michele Petrie720
25DGraham Davies/ Gary Powell823
29DGary Speight/ Paul Alexander927
45DPete Wilkins/ Beccy Stuart1042
49DPaul Sutcliffe/ Hannah Sutcliffe1146
62DLewers Firth/ Shaun Lapper1257
Class E
3ETim Self/ Ian Davis13
4ENigel Mee/ John Fellowes24
5ELee Kedward/ Mark Newman35
7ERichard Barrow/ Andrew Richards47
13EDean Long/ Jonathan Barrett512
19EStuart Larbey/ Freddy Larbey618
21EJohn Morris/ Rhys Stoneman719
34ERuss Mason/ Wendy Mason831
71EGuy Robinson/ Karen Pheleps965
72EDave Allinson/ Megan McCarron1066

Times shown like this are notional or penalised and numbers in orange are the position on that Stage.

These results became Final on Saturday 4th May 2019 at 17:15 BST