West Cumbria Motorsport Club - P&R Benn Greystoke Stages 2016

Final Stage Times in Class Order to SVD In

Car Cls Crew123456 Penalty Total Cls
Pos
O/A
Pos
Class 1
181Angus Lawrie / Paul Gribben3:537:213:467:087:187:1636:42114
201Keith Riddick/ Scott Peacock 3:497:243:447:127:217:1336:43216
401Andrew Chandler/ Richard Chandler4:198:044:138:108:128:0741:05332
491Chris Marlow/ Ralph Steven Stork4:357:504:228:238:158:1841:43434
561Lewis Allen/ Micheal Gilbey4:478:444:228:208:338:2243:08537
Class 2
262Kim Gray/ Dave Robson3:537:303:497:237:347:2637:35117
432Mark Shaw/ James Coxon3:547:253:517:267:337:3037:39218
322Keith Davison/ Henry Richardson4:037:443:587:387:487:5639:07321
272Ben Cree/ Dave Scrimgour4:097:484:007:397:517:4239:09422
302Rob Graham/ Helen Harkness4:047:453:597:368:017:5639:21524
442John Stone/ Danny McMenamin4:127:544:077:447:537:5139:41626
242Malcolm Davey/ Paul Slingsby4:198:053:597:427:487:4939:42728
542Jonathan Hodgson/ Gary Baker4:248:034:118:098:168:2441:27833
502Helen Noble/ Marcus Noble4:538:564:318:428:458:4544:32939
522David Johnstone/ Bruce Lindsay4:1030:0030:0030:008:128:021:50:241046
Class 3
33Steve Bannister/ Callum Atkinson 3:336:413:316:426:506:5134:0814
73Charlie Taylor/ Alan Ward3:487:023:426:587:056:5835:3328
143Phil Jobson/ Jerry Hettrick 3:477:123:406:587:007:0035:37310
153Tom Hewick/ Mick Johnson3:517:153:356:577:157:0736:00411
103Andy Gibson/ Chris Pattison3:437:083:537:077:157:1436:20512
173Craig Cleaver/ Chris Sheridan3:487:163:437:077:177:1736:28613
163Andrew Robinson/ Kevin Wilson3:557:173:447:077:247:1536:42715
353Nick Kitching/ Drew Trolope4:017:273:517:167:417:2937:45819
283Graham Haigh/ Kari Bates4:077:353:577:217:357:4438:19920
453John Hepworth/ Dave Boyes4:137:514:057:467:547:5339:421027
483Charlie Blaney/ Adrian Wilford4:147:254:077:538:108:0739:561129
213Darren Grimston/ Richard Ross7:158:004:027:457:507:4842:401235
473Terence Trelfa/ Steven Abberley4:397:564:358:258:398:4242:561336
513Luke Tunney/ Ian Chew5:388:315:198:098:178:1944:131438
413Andy Darlington/ Carl Lumb4:418:174:168:228:2613:3047:321540
313Darren Howard/ Scott Howard4:087:383:5430:008:018:061:01:471643
553Kieron Stynes/ Jon Stynes4:247:554:168:2230:0010:171:05:141744
Class 4
84Nigel Worswick/ Clive Molyneux3:447:013:386:547:027:0035:1916
424Michael Fritz Wolff/ Mark Richard Twiname4:217:484:067:398:417:5440:29231
Class 5
25Phil Pickard/ Simon Pickard3:256:303:216:276:376:3732:5711
15Gary Tomlinson/ Arron Newby 3:326:463:296:406:426:4133:5022
55Scott McCombie/ Mark Fisher3:436:523:326:426:426:3434:0533
195Daniel Thompson/ Matthew Thompson3:437:003:326:446:556:5134:4545
95Martin Craik/ Steven Brown3:447:063:386:577:057:0135:3157
65Michael Umbrich/ Marion Stead3:487:013:416:577:156:5435:3669
345Jan Budge/ James Boyles4:077:414:017:447:527:4539:10723
255Peter Herron/ Tom Herron4:257:554:087:327:477:4039:27825
365Mick Pickles/ Rob McHenry4:298:234:097:397:497:3039:59930
335Tony Larkin/ Laurie Walker3:517:103:387:3830:007:2659:431041
125Pip Simpson/ Heather Grisedale3:557:034:2430:007:068:361:01:041142
225Andy Graham/ Will Henry3:5630:0030:0030:007:177:101:48:231245

Times shown like this are notional or penalised

These results became Final on Sunday 10th July 2016 at 5:15pm BST