West Cumbria Motorsport Club - P&R Benn Greystoke Stages 2016

Final Stage Times in Class Order with Positions to SVA Out

Car Cls Crew12 Penalty Total Cls
Pos
O/A
Pos
Class 1
201Keith Riddick/ Scott Peacock 3:49
15
7:24
18
11:13117
181Angus Lawrie / Paul Gribben3:53
18
7:21
17
11:14218
401Andrew Chandler/ Richard Chandler4:19
41
8:04
43
12:23339
491Chris Marlow/ Ralph Steven Stork4:35
49
7:50
35
12:25441
561Lewis Allen/ Micheal Gilbey4:47
52
8:44
50
13:31547
461Neil Raven/ Ann Forster4:24
43
13:30
52
17:54651
381Phil Lilley/ Alex Benn4:19
40
8:23
47
12:42754
Class 2
432Mark Shaw/ James Coxon3:54
20
7:25
19
11:19119
262Kim Gray/ Dave Robson3:53
19
7:30
23
11:23221
322Keith Davison/ Henry Richardson4:03
25
7:44
28
11:47326
302Rob Graham/ Helen Harkness4:04
26
7:45
30
11:49428
272Ben Cree/ Dave Scrimgour4:09
32
7:48
33
11:57532
532Andy Gray/ Steve Harris 4:11
35
7:47
32
11:58633
442John Stone/ Danny McMenamin4:12
36
7:54
37
12:06735
242Malcolm Davey/ Paul Slingsby4:19
39
8:05
44
12:24840
542Jonathan Hodgson/ Gary Baker4:24
44
8:03
42
12:27942
502Helen Noble/ Marcus Noble4:53
53
8:56
51
13:491048
522David Johnstone/ Bruce Lindsay4:10
34
30:00
54
34:101153
Class 3
33Steve Bannister/ Callum Atkinson 3:33
3
6:41
2
10:1412
73Charlie Taylor/ Alan Ward3:48
13
7:02
8
10:5029
103Andy Gibson/ Chris Pattison3:43
6
7:08
11
10:51310
143Phil Jobson/ Jerry Hettrick 3:47
11
7:12
13
10:59412
173Craig Cleaver/ Chris Sheridan3:48
14
7:16
15
11:04514
153Tom Hewick/ Mick Johnson3:51
16
7:15
14
11:06615
163Andrew Robinson/ Kevin Wilson3:55
22
7:17
16
11:12716
43Matthew Robinson/ Sam Collis3:36
4
7:45
29
11:21820
353Nick Kitching/ Drew Trolope4:01
24
7:27
22
11:28922
483Charlie Blaney/ Adrian Wilford4:14
38
7:25
20
11:391023
283Graham Haigh/ Kari Bates4:07
29
7:35
24
11:421124
313Darren Howard/ Scott Howard4:08
31
7:38
25
11:461225
453John Hepworth/ Dave Boyes4:13
37
7:51
36
12:041334
553Kieron Stynes/ Jon Stynes4:24
45
7:55
39
12:191437
373Neil Prior/ Peter Littlefield4:10
33
8:24
48
12:341543
473Terence Trelfa/ Steven Abberley4:39
50
7:56
40
12:351644
413Andy Darlington/ Carl Lumb4:41
51
8:17
45
12:581746
513Luke Tunney/ Ian Chew5:38
54
8:31
49
14:091849
213Darren Grimston/ Richard Ross7:15
55
8:00
41
15:151950
Class 4
84Nigel Worswick/ Clive Molyneux3:44
8
7:01
7
10:4516
294Roger Haycocks/ Tom Bishop4:06
27
7:46
31
11:52230
394Timo Kennish/ Dianne Stevenson4:28
47
7:26
21
11:54331
424Michael Fritz Wolff/ Mark Richard Twiname4:21
42
7:48
34
12:09436
Class 5
25Phil Pickard/ Simon Pickard3:25
1
6:30
1
9:5511
15Gary Tomlinson/ Arron Newby 3:32
2
6:46
3
10:1823
55Scott McCombie/ Mark Fisher3:43
5
6:52
4
10:3534
195Daniel Thompson/ Matthew Thompson3:43
7
7:00
5
10:4345
65Michael Umbrich/ Marion Stead3:48
12
7:01
6
10:4957
95Martin Craik/ Steven Brown3:44
9
7:06
10
10:5068
125Pip Simpson/ Heather Grisedale3:55
21
7:03
9
10:58711
335Tony Larkin/ Laurie Walker3:51
17
7:10
12
11:01813
345Jan Budge/ James Boyles4:07
30
7:41
26
11:48927
235Colin Edmond/ Simon J Rogers 4:07
28
7:44
27
11:511029
255Peter Herron/ Tom Herron4:25
46
7:55
38
12:201138
365Mick Pickles/ Rob McHenry4:29
48
8:23
46
12:521245
225Andy Graham/ Will Henry3:56
23
30:00
53
33:561352

Times shown like this are notional or penalised and numbers in orange are the position on that Stage.

These results became Final on Sunday 10th July 2016 at 17:15 BST