Trackrod Motor Club - Lookout Stages Rally 2016

Final Stage Times in Class Order to SS3 Finish

Car Cls Crew123 Penalty Total Cls
Pos
O/A
Pos
Class 1
231Ryan Fagan / Jordan Joines13:3111:1712:0736:55124
451Olli Bell/ Darren Riley13:2411:1712:3637:17227
371Jonathan Williams/ David Longhawn13:5811:1712:4037:55328
391Chris Marlow/ Ralph Stork14:0711:1713:0738:31431
411Ryan Sainty/ Tom Murphy14:2311:1713:1038:50533
Class 2
172Michael Pickles/ Beverley Warren12:3611:1711:5135:44114
242David Duff/ Andrew Kellett12:3711:1711:5335:47215
442Chris Greenall/ James Greenall12:5511:1711:5636:08318
422Chris Grundy/ Steve Grundy13:2311:1711:5436:34422
292John Godbehere/ Ryan Godbehere14:3511:1712:2238:14530
302Stephen Oade/ Joe Oade13:0811:1715:0030:001:09:25637
Car 30 Penalty details:- 30:00 for Missed SS3 Finish
472Lorraine Leeming/ Karen Fitz-Simon15:0011:1715:001:30:002:11:17738
Car 47 Penalty details:- 30:00 for Missed ATC3
30:00 for Missed SS3 Start
30:00 for Missed SS3 Finish
382Mick Quinn/ Shaun Mortimer15:0015:0015:003:00:003:45:00839
Car 38 Penalty details:- 30:00 for Missed SS1 Finish
30:00 for Missed ATC2
30:00 for Missed SS2 Start
30:00 for Missed ATC3
30:00 for Missed SS3 Start
30:00 for Missed SS3 Finish
Class 3
93Nick Cook/ Joe Cook11:5211:0110:4833:4114
153Dave Lewis / Ian Jones11:4911:1711:2434:3026
203Graham Willcock/ Donna Harper12:0511:1711:1334:3538
213Kevin Franks/ Craig Walley12:4011:1711:2235:19412
313Kevin Hullah/ Chris Harding12:5311:1711:4035:50516
433John Hepworth/ Dave Boyes12:5511:1711:4335:55617
463David Miller/ Brian Hodgeson12:5911:1712:4336:59725
263Kenny Brown/ Alan Brown14:0311:1711:5337:13826
403Rob Brook/ Tom Hutchings14:4311:1712:0138:01929
273Wayne Hirst/ Adam Jon Charlesworth12:3115:0012:3840:091036
Class 4
64Phil Gallagher/ Mick Gallagher11:4811:1710:5934:0415
104John Dixon/ David Watkins13:1311:1712:0136:31221
Class 5
55Terry Pressdee/ Mark Broadbent11:3611:0010:4233:1811
35Simon Belcher/ Peter Butler11:3011:0310:4633:1922
25David Longfellow/ Danny Ward11:3711:1510:4733:3933
165Charles Stephen Adamson/ Marcus Blenkinsop12:0711:1711:0934:3347
145Craig Bellworthy/ James Whitby12:1711:1711:0234:3659
125Shaun Wilson/ Rachel Heel12:1511:1711:1834:50610
185Garry Hirst/ Stuart Popplewell12:4111:1711:4035:38713
335Mick Barnes/ Bob Brown13:0611:1711:4636:09819
345Marion Stead/ Michael Umbrich13:1211:1712:1536:44923
85Nick Stamper/ Matt Daniels12:2715:0011:0538:321032
195Chris Walker/ Mark Draper 13:0711:1715:0039:241135
Class 6
226Nick Kitching/ Andrew Trollope12:1511:1711:4135:13111
286Phil Thompson/ Fred Roberts12:4411:1712:1636:17220
116Nigel Keen/ Tony Walker12:1215:0011:5339:05334

Times shown like this are notional or penalised

Stage 1
8.20 miles
Stage 2
8.20 miles
Stage 3
7.60 miles

These results became Final on Sunday 3rd April 2016 at 5:05pm BST