Trackrod Motor Club - Lookout Stages Rally 2016

Final Stage Times in Class Order to ATC3

Car Cls Crew12 Penalty Total Cls
Pos
O/A
Pos
Class 1
451Olli Bell/ Darren Riley13:2411:1724:41128
231Ryan Fagan / Jordan Joines13:3111:1724:48229
371Jonathan Williams/ David Longhawn13:5811:1725:15330
391Chris Marlow/ Ralph Stork14:0711:1725:24432
411Ryan Sainty/ Tom Murphy14:2311:1725:40533
Class 2
172Michael Pickles/ Beverley Warren12:3611:1723:53112
242David Duff/ Andrew Kellett12:3711:1723:54213
442Chris Greenall/ James Greenall12:5511:1724:12320
302Stephen Oade/ Joe Oade13:0811:1724:25424
422Chris Grundy/ Steve Grundy13:2311:1724:40527
292John Godbehere/ Ryan Godbehere14:3511:1725:52634
472Lorraine Leeming/ Karen Fitz-Simon15:0011:1730:0056:17739
Car 47 Penalty details:- 30:00 for Missed ATC3
382Mick Quinn/ Shaun Mortimer15:0015:002:00:002:30:00840
Car 38 Penalty details:- 30:00 for Missed SS1 Finish
30:00 for Missed ATC2
30:00 for Missed SS2 Start
30:00 for Missed ATC3
Class 3
93Nick Cook/ Joe Cook11:5211:0122:5314
153Dave Lewis / Ian Jones11:4911:1723:0626
203Graham Willcock/ Donna Harper12:0511:1723:2237
213Kevin Franks/ Craig Walley12:4011:1723:57415
313Kevin Hullah/ Chris Harding12:5311:1724:10518
433John Hepworth/ Dave Boyes12:5511:1724:12619
463David Miller/ Brian Hodgeson12:5911:1724:16721
263Kenny Brown/ Alan Brown14:0311:1725:20831
403Rob Brook/ Tom Hutchings14:4311:1726:00935
273Wayne Hirst/ Adam Jon Charlesworth12:3115:0027:311038
353Adrian Day / Wayne Ward15:0011:1730:0056:171141
Car 35 Penalty details:- 30:00 for Missed ATC3
Class 4
64Phil Gallagher/ Mick Gallagher11:4811:1723:0515
104John Dixon/ David Watkins13:1311:1724:30226
Class 5
35Simon Belcher/ Peter Butler11:3011:0322:3311
55Terry Pressdee/ Mark Broadbent11:3611:0022:3622
25David Longfellow/ Danny Ward11:3711:1522:5233
165Charles Stephen Adamson/ Marcus Blenkinsop12:0711:1723:2448
125Shaun Wilson/ Rachel Heel12:1511:1723:3259
145Craig Bellworthy/ James Whitby12:1711:1723:34611
75Dave Hornbrook/ Matthew Sample12:4011:1723:57714
185Garry Hirst/ Stuart Popplewell12:4111:1723:58816
335Mick Barnes/ Bob Brown13:0611:1724:23922
195Chris Walker/ Mark Draper 13:0711:1724:241023
345Marion Stead/ Michael Umbrich13:1211:1724:291125
85Nick Stamper/ Matt Daniels12:2715:0027:271237
Class 6
226Nick Kitching/ Andrew Trollope12:1511:1723:32110
286Phil Thompson/ Fred Roberts12:4411:1724:01217
116Nigel Keen/ Tony Walker12:1215:0027:12336

Times shown like this are notional or penalised

Stage 1
8.20 miles
Stage 2
8.20 miles

These results became Final on Sunday 3rd April 2016 at 5:05pm BST