West Cumbria Motorsport Club - P&R Benn Greystoke Stages 2014

Final Stage Times in Class Order with Positions to SVA Out

Car Cls Crew12 Penalty Total Cls
Pos
O/A
Pos
Class 1
381Angus Lawrie/ Heather Grisedale3:51
23
7:25
20
11:16120
461Andrew Chandler/ Richard Chandler4:12
44
7:48
36
12:00236
391Andy Forrest/ Frances Rush4:20
50
7:59
42
12:19342
441Jonathan Atkinson/ Andrew Storey4:16
47
8:13
45
12:29443
521Dave Head/ Andy Darlington 4:42
52
8:28
46
13:10545
571Dave Coleman/ Daniel Hurst4:52
54
9:06
48
13:58647
511Gary Parker/ Lynn Parker5:00
55
9:07
49
14:07748
Class 2
202Barry Lindsay/ Caroline Lodge3:49
19
7:12
14
11:01115
212Steve Head/ Chris Dodds3:47
16
7:16
15
11:03216
282James Hall/ Alex Benn3:47
17
7:16
16
11:03317
162Carl Tuer/ Rob Tuer3:49
18
7:18
17
11:07418
292Mark Shaw/ James Coxon3:52
24
7:27
24
11:19521
432Stuart Cariss/ Linda Cariss3:57
31
7:45
35
11:42632
352Darren Grimston/ Richard Ross4:04
38
7:42
34
11:46735
412Michael Thornton / Dave Scrimgour 4:19
48
7:55
40
12:14840
342Michael Davison/ Pete Gibson4:20
49
7:54
39
12:14941
422Pete Williams/ Josh Pulleyn4:14
45
9:05
47
13:191046
Class 3
63Matthew Robinson/ Sam Collis3:32
4
6:44
4
10:1614
73Steve Bannister/ Louise Rae3:36
6
6:49
5
10:2525
93Marcus Noble / Helen Hall3:39
8
7:02
10
10:4138
103Charlie Taylor / Steve Bielby3:44
14
7:09
13
10:53412
193Alan Mayhew/ Bryan Newton3:51
22
7:18
18
11:09519
403Andrew Robinson/ Graham Wilcox3:58
32
7:25
21
11:23622
263Dave Forrest/ Charlie Carter3:57
30
7:27
23
11:24723
453Russ Smith/ Richard Duddell3:58
33
7:27
25
11:25824
493Alun Pearson/ Simon Brook3:55
27
7:35
30
11:30925
183Ashley Hodge/ Katy Mashiter4:00
34
7:30
26
11:301026
303Timo Kennish/ Dan Chambers4:01
36
7:39
33
11:401131
533David Mitchinson/ Ryan Winthrop4:14
46
7:57
41
12:111239
553Jon Stynes/ Kieron Stynes4:42
53
8:12
44
12:541344
253Graham Haigh/ Kari Bates3:57
29
10:15
50
14:121449
Class 4
364Bill Lymburn/ Helen Lymburn4:00
35
7:35
29
11:35129
474Mark Wiltshire/ Adam Dunn4:04
40
7:31
28
11:35230
374Chris Marlow/ Ralph Storke4:04
39
7:38
32
11:42333
504Roger Haycocks/ Tony Coxill4:11
43
7:53
38
12:04437
Class 5
15Ian Joel/ Graeme Wood3:27
1
6:41
2
10:0811
45Gary Tomlinson/ Kim Baker3:31
3
6:38
1
10:0922
35Richard Cook/ Edwin Cook3:30
2
6:44
3
10:1433
55Tom Preston/ Jamie Forrest 3:42
12
6:50
6
10:3246
245Peter Smith/ James Brindle3:40
11
7:00
9
10:4057
125Michael Umbrich/ Marion Stead3:43
13
6:59
7
10:4269
175Keith Richardson/ Jackie Richardson3:50
20
6:59
8
10:49710
225Neil Raven/ Ann Forster3:46
15
7:06
11
10:52811
235Darren Martin/ Peter Johnson3:50
21
7:06
12
10:56913
115Lee Hastings/ Brian Findon3:39
9
7:20
19
10:591014
315Andy Graham/ Rob McHenry4:01
37
7:30
27
11:311127
335Jan Budge/ Fiona Scarrett3:56
28
7:36
31
11:321228
145David Crozier/ Graeme Rumney3:54
26
7:49
37
11:431334
325Simon Green/ Andrew Thorpe4:06
41
8:01
43
12:071438
485Mark Goodfellow/ Kyle Gass4:06
42
13:30
51
17:361550

Times shown like this are notional or penalised and numbers in orange are the position on that Stage.

These results became Final on Sunday 13th July 2014 at 17:54 BST