Furness District Motor Club - Coppermines Grizedale Stages Rally 2011

Final Stage Times in Class Order to TC 7

Car Cls Crew123456 Penalty Total Cls
Pos
O/A
Pos
Class 1.4S
1021.4SBrian McGuinness/ Ian Harden10:5411:206:393:133:0811:1446:28112
1051.4SGraham Gaskell/ Heather Grisedale11:2311:427:053:223:1511:5748:44215
1041.4SPat Messer/ Nat Messer10:4911:277:003:173:1315:2251:08323
1031.4SColin Hope/ Nicholas Patrick14:0411:547:213:143:1312:2652:12428
1091.4SAndrew Irving/ Ann Forster12:0713:1111:023:363:2912:5356:18531
1081.4SAmanda Cornforth/ Derek Cornforth12:107:093:273:1812:3038:34632
1071.4SSian Beaty/ David Antrobus12:537:393:383:3412:5040:34735
Class B10
31B10Jim Slater/ Chris Slater11:2312:107:093:203:1912:2749:48119
35B10Andy Gray/ Kim Baker11:1312:377:263:323:2412:4750:59222
40B10Darren Martin/ Martin Steele11:3912:477:363:373:2712:2751:33326
38B10Marcus Feeley/ James Jolly11:4012:199:293:293:2012:2952:46429
30B10Alan Abbey/ Rob Price13:0413:187:463:353:2812:4653:57530
29B10Russell Kessack / Hayley Kessack12:277:233:253:2112:1038:46633
Class B11
15B11Marcus Noble/ Helen Hall10:0111:117:033:063:0311:0445:28111
39B11Andy Gibson/ Dave Gibson14:0411:286:423:143:0712:1550:50220
28B11Kevin Gemmell/ John I Frew12:367:293:273:2312:4139:36334
23B11Duncan Ferguson/ Janice Ferguson12:037:143:323:1912:0316:0054:11437
Car 23 Penalty details:- 12:00 for 12:00 early at TC 1
3:00 for 3:00 early at MTC 2
1:00 for 1:00 early at TC 3
25B11Alistair Hutchinson/ StJohn Dykes12:598:273:203:1311:4115:0054:40538
Car 25 Penalty details:- 12:00 for 12:00 early at TC 1
3:00 for 3:00 early at MTC 2
Class B12
7B12Geoff Wilson/ Edwin Cook10:4011:366:493:153:1111:2546:56114
24B12Thomas Stephenson/ Marc Crack11:3112:327:323:353:2812:3351:11224
Class B13
2B13David Wright/ Michael Wilkinson8:429:585:592:492:439:5740:0811
8B13Gary Tomlinson/ Steve Thompson9:2510:356:182:582:5410:3142:4123
12B13Jon Caen/ Mark Morris9:4110:486:333:002:5911:0044:0135
9B13Pip Simpson/ Gordon Metcalf9:5011:096:353:053:0110:5644:3647
21B13John Rintoul/ Jim Rintoul10:3111:006:293:012:5811:0345:0259
11B13Phillip Lilley/ Alex Benn9:5011:276:403:033:0111:1145:12610
20B13Steven Bulloss/ James Bamber11:2112:007:083:203:1311:5348:55716
22B13Dave Nicholson/ Steve Nicholson11:296:533:113:0611:2815:0051:07836
Car 22 Penalty details:- 12:00 for 12:00 early at TC 1
3:00 for 3:00 early at MTC 2
Class F1000
106F1000Chris Ingram/ Joe Cruttenden10:1911:347:013:173:1411:2946:54113
Class H1
202H1Gary Rigg/ Claire Rigg11:5012:207:243:323:2712:2450:57121
Class H2
201H2Richard Williams / Pamela Hilton 11:0312:207:273:223:1911:5849:29118
204H2Mark Holmes/ Tony Lindsay10:1517:186:593:163:0811:1152:07227
Class R2
37R2Jack Rowe/ James Aldridge9:3711:037:133:022:5810:4144:3416
18R2Alex Laffey/ Chris Williams11:1712:257:053:193:1311:5449:13217
Class R4
3R4Alex Allingham/ Mark Glennerster8:5410:296:102:522:4810:1941:3212
36R4Brendan Cumiskey/ Ronan O kane9:1611:286:162:562:5610:2343:1524
34R4Michael Dwan/ Jane Clark11:3512:587:363:333:2412:2651:32325
Class WRC
1WRCPaul Bird/ Kirsty Riddick9:0710:0010:272:482:429:5645:0018

Times shown like this are notional or penalised

Stage 1
Coppermines
Stage 2
Pye Motors 1
Stage 3
MTP Media 1
Stage 4
Bill Troughear 1
Stage 5
Bill Troughear 2
Stage 6
Pye Motors 2

These results became Final on Sunday 27th November 2011 at 4:10pm GMT